و سوالاتی دیگر که شما باید قبل از راه اندازی و طراحی وب سایت از خود بپرسید و سپس اقدام به راه اندازی وب سایت برای کسب و کار خود نمایید. وانیا در نوشتار پیش رو سعی دارد تا به 26 نکته ی اساسی و کلیدی بپردازد.

/1 دامنه : شما برای وب سایت خود ابتدا نیاز به یک نام دارید که مردم بتوانند ان را به راحتی به خاطر بسپارند. این انتخاب در سئو وب سایت نیز تاثیر دارد. با اینکه بسیار مهم است از کمترین تعداد کاراکتر در نام دامنه استفاده شود ولی اگر قرار است نامی ططولانی انتخاب کنید دقت داشته باشید هم به خاطر سپردن آن راحت باشد و هم تایپ کردن آن..

/2 هاست : همیشه ارائه دهندگان خدمات سرویس های هاست و سرور می گویند بهترین ها را در اختیار شما قرار می دهند. اما شما باور نکنید! کمی بررسی کنید و در صورت امکان با چند مشتری آن هاست ارتباط برقرار کنید و از آنها سوال کنید. هاستی خوب است که سرعت لود خوبی داشته باشد و در سال بیشتر چند دقیقه دان نشود. در آینده سعی می کنیم فاکتورهایی که مربوط به هاست می باشد و در افزایش بازدید و سئو شما تاثیر دارد مقاله ای بنویسیم.

/3 تکنولوژی : همیشه در اختیار داشتن جدیدترین ها لزوم بر خاص بودن وشاخص بودن نیست. استفاده ی درست و بهینه از تکنولوژی اهمیت بیشتری دارد. HTML , CSS , JQuery و ... مواردی هستند که حتماً در هر طراحی وب سایت ی از آنها استفاده خواهد شد. در انتخاب زبان برنامه نویسی وب سایت نیز دقت کنید. اینکه چرا میخواهید از زبان برنامه نویسی دات نت و تکنولوژی MVC.Net استفاده کنید و یا PHP آن هم از پترن ام وی سی و یا ...

/4 برای چه؟! : این مهم است بدانید وب سایت را برای چه چیزی دارید راه اندازی می کنید. معرفی خودتان؟ معرفی محصول؟ فروش اینترنتی؟ ارائه خدمات آنلاین؟ ...

 اصول قبل از طراحی وب سایت

/5 لایه بندی و رنگ بندی : هر نوع وب سایتی معمولاً چهارچوب و یا لایه بندی مخصوص به خود را دارد. مثلاً کمتر دیده شده یک وب سایت خبری به صورت  تک صفحه ای باشد! ( من که ندیدم)  یا یک وب سایت شخصی دارای صفحات فروش محصول باشد. ولی چیزی که همیشه از وب سایت های خبری در ذهن داریم یک وب سایت با خطوط مشخص و عموماً سه ستونه می باشد. همچنین رنگ بندی نیز در نوع خدماتی که ارائه می دهید بسیار تاثیر گذار است.

/6 نقشه سایت : قبل از هر چیز بهتر است که نقشه ی سایت خود را بر روی کاغذ پیاده سازی کنید تا بهتر بدانید چه صفحاتی لازم داریدو هر کدام چطور به یکدیگر متصل هستند.

/ 7 محتوا : معمولاً یک وب سایت به مرور زمان هم شکل میگیرد و هم محتوایش زیاد می شود. اما بسیار مهم است که روز اول از جله ی معروف لورم ایپسوم استفاده نکنید و جملات واقعی به کار ببرید. هر چه صفحات اولیه تان کامل تر باشد ، شما را به هدفتان سریعتر نزدیک می کند.

 26 نکته قبل از راه اندازی وب سایت

/8 بازدید کنندگان : شما باید بدانید برای چه رده سنی و چه اشخاصی با چه نوع دانشی در حال راه اندازی وب سایت هستید؟ محتوا و ساختار وب سایت را باید مطابق با آن طراحی کنید

/9 تبلیغات : چنانچه میخواهید برای وب سایتتان محیط های تبلیغاتی تعریف کنید بهتر است این جایگاه های تبلیغاتی آزاردهنده نباشند. از طرفی نیز اگر میخواهید برای وب سایتتان تبلیغ کنید بهتر است در هر جایی تبلیغ نکنید. از هم اکنون به فکر چند سایت برای تبلیغ وب سایت و کسب و کار خود باشید

/10 محتوای پاپ آپ : امان از دست این PopUp های مزاحم. سعی کنید کمترین استفاده را از این امکان ببرید. مگر اینکه بخواهید پیام بسیار مهمی به کاربر بدهید مثلاً جشنواره و یا ...

/11 طراحی جذاب : یک وب سایت حرفه ای یک وب سایت ساده است! حتماً که نباید از وب سایتتون برف بباره یا موزیک متن وب سایتتون سلطان قلب ها باشه! مگه وبلاگه؟ در عین اینکه می تونید از عکس های با کیفیت استفاده کنید بهتره که از دکمه های جذاب و کاربر پسند هم در کنارشون استفاده کنید. و یا بر روی تکست باکس ها اکشن های جذاب بذارید تا کاربر بیشتر جذب بشه.

 رنگ بندی در طراحی وبسایت

/12 دکمه ها : در شماره ی یازده اشاره ای کوتاه داشتیم به این مورد. استفاده ی زیاد و نابجا از دکمه مطمئناً باعث کاهش عمر بازدید کننده از سایت میشه و تاثیر بسیار منفی بر روی سئو وب سایت داره. سعی کنید از دکمه های جذاب و کاربر پسند در جاهای درست استفاده کنید. به جای استفاده از 10000 دکمه در سایت از 10 دکمه در جای مناسب بهره ببرید.

/13  بک گراند : استفاده از بک گراندهایی با پترن های زیبا بهتر از عکس های والپیپر طبیعت است! بارها مشتریان وانیا پیشنهاد داده اند تا از عکس های طبیعت استفاده کنیم ولی با مشاوره های درست به نتیجه ای درست رسیدیم. ما نیز عاشق طبیعت هستیم ولی استفاده از عکس های نابجا در وب سایت بسیار تاثیر منفی در بازدید کننده دارد. 


/پایان قسمت اول/
 

اگر دوست داشتید به اشتراگ بگزارید