1 – کسب و کارهای کوچک نیز نیاز به اعتبار دارند! 

با پیشرفت تکنولوژی و ضریب نفوذ اینترنت به خصوص در کشور عزیزمان ایران، عموم مردم برای پیدا کردن راه حل به اینترنت مراجعه می کنند. حتی اگر دنبال تعمیرکار یخچال هم باشند دیگر به روزنامه همشهری سرک نمیکشند بلکه مستقیم وارد گوگل شده و سرچ می کنند. خب وقتی کاربر در اینترنت سراغ نیاز خود میرود به چه چیزی برخورد می کند؟ سایت رقبایتان! حتی اگر یک مغازه ی کوچک هم که باشد با داشتن یک وب سایت توانسته مشتری را آز آن خود کند. و اینگونه برای خود و کسب و کارش اعتبار کسب می کند.


2 – با راه اندازی وب سایت در هزینه هایتان صرفه جویی کنید

در سال قرار است چقدر هزینه های تبلیغات بدهید؟! بیاید با واقعیت روبرو شویم. امروز که برایتان این مطلب را می نویسم هزینه یک کادر تبلیغات در روزنامه همشهری 28 هزار تومان است. با فرض اینکه در ماه 20 روز تبلیغ بدهید و بقیه روزها تعطیلات رسمی باشد ماهیانه مبلغ 560 هزار تومان می شود. از 12ماه سال معمولاً دو ماه کامل ایران تعطیل است! فروردین و ماه رمضان؛ خب اگر فقط 10 ماه تبلیغ کنید می شود 5میلیون و ششصد هزار تومان! این مبلغ فط هزینه تبلیغ در روزنامه همشهری است، هزینه چاپ تراکت و طراحی کاتالوگ و ... بماند برای بعد ! به نظرتان چند نفر امروز به تبلیغات همشهری نگاه می کنند؟ شما با این 5 میلیون تومان می توانید چه کاری انجام دهید؟ اگر یه سایت فقط معرفی شرکت یا محصول بخوایم براتون راه اندازی کنیم با بهترین کیفیت و طراحی اختصاصی و برنامه نویسی اختصاصی میشه حدود 2 میلیون تومان؟! تماس بگیرید تا مطمئن بشید. با سه میلیون بقیه هم براتون میتونیم محتوا آماده کنیم و توی اینترنت تبلیغات کنیم تا بازدید کننده ی واقعی بیشتری سمتتون بیاد. به نظرتون کدوم بهتره؟ طراحی سایت ؟ یا تبلیغات توی روزنامه همشهری؟

 

3 – طراحی وب سایت به شما کمک می کند تا همیشه کاربرانتان را از آخرین تغییرات باخبر کنید

توی مورد دوم به تبلیغات اشاره کردیم. گفتیم هزینه چاپ و طراحی کاتالوگ بماند! فرض کنیم طراحی کاتالوگ با خودتونه ، در غیر اینصورت حداقل باید 500 هزار تومان پول طراح بدید. هزار عدد کاتالوگ 2 ورق پشت و رو امروز قیمتی حدود 1 میلیون تومان دارد. شما امروز کاتالوگ ها رو بین مشتریاتون تقسیم می کنید. بیاید فرض کنیم کسب و کارتون تا قبل از پخش کاتالوگ، تعمیر یخچال سامسونگ هست. هفته ی بعد یکی از دوستانتون که از قضا اون هم تعمیرکاره و از بچگی با هم بزرگ شدید بهتون پیشنهاد همکاری میده. کار اون چیه؟ تعمیر یخچال ال جی. بهتون تبریک میگم باید دوباره پول طراحی و چاپ بدید. همینجوری که دارید هر چند ماه پول چاپ میدید و متوجه میشید مجبورید مکانتون رو عوض کنید و برید یه جا دیگه کار کنید چون صاحب مغازه میخواد مغازه رو بفروشه و خرج عروسی بچش کنه. بازم بهتون تبریک میگم توی کاتالوگ های قبلی آدرس و شماره تلفن قبلی بود و حالا نه تنها باید توی کاتالوگ های جدید آدرس رو عوض کنید، بلکه باید به همه ی اونایی که کاتالوگ دادید زنگ بزنید و بهشون بگید مشخصات تماستون عوض شده... حالا بیاید فرض کنیم وانیا برای شما با 1میلیون تومان اقدام به راه اندازی وب سایت کرده باشد . به نظرتون برای این همه تغییرات چقدر زمان نیاز دارید؟ چقدر هزینه؟ درست حدس زدید تنها 2 دقیقه با این تغییرات فاصله دارید و هزینه هم به اداره برق و شرکت اینترنت بدید که بعید میدونم به دویست تومن برسه. 

 

4 – همیشه در دسترس باشید

ساعت 12 شب اگر یخچال مشتریتون خراب شده باشه چطور میتونه بره روزنامه همشهری بخره؟ خب راحت ترین راه دسترسی براش مطمئناً موبایلشه یا تبلت یا نوت بوک، دیوایسی که به اینترنت وصل باشه . اونجا دنبال شما میگرده. شما با طراحی وب سایت و راه اندازی یک وب سایت خوب در قدم اول و بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوگر در قدم دوم میتونید مشخصات تماستون رو همیشه در دسترس کاربر قرار بدید. 


5 – داشتن یک وبسایت شروع کارهای بزرگتر است

طی این 15 سال طراحی و برنامه نویسی تحت وب، وقتی برای کسب و کار کوچک سایت طراحی میکردم و اصول و قواعد تبلیغات و فروش اینترنتی رو به دوستان آموزش میدادم، بعد از یه مدتی درخواست توسعه وب سایت رو بهم میدادن. همیشه کسب و کارها، با روش اصولی رو به جلو پیش میروند و باعث میشن تا راه های جدید رو برای کسب و کار خودشون و در نهایت برای کسب در آمد پیدا کنن. همیشه یک وب سایت کوچیک باعث میشه در آینده راه های بهتری برای کسب و کار پیدا کنید و رشد کنید. روز اول شما تنها دو محصول میفروشید و محصولاتتان را فقط در یک منطقه خاص به فروش می رسانید ولی با روند درست و تبلیغات هدفمند محصولاتتان را بیشتر می کنید و منطقه توزیع شما جهانی می شود. این است معجزه طراحی وب سایت! 


6 – وب سایت محلی برای نمایش وجهه درست شما

بعضی از مشتریان من در بازار یک مغازه4-5 متری دارند که جز خودشان و چند محصولشان چیز دیگری در آنجا نیست. اما فروششان از طریق اینترنت بیشتر از مغازه های پر زرق و برق است. زیرا به این دانش رسیده اند که داشتن یک وب سایت صحیح و کارآمد مهمتر از متراژ مغازه است. این من و شماییم که به کسب و کارمان اعتبار میدهیم . اگر این کسب و کار در اینترنت باشد خیلی راحت تر برای اعتبارمان ارزش خریداری می کنیم و به نتیجه می رسد . راه اندازی وب سایت شروع نمایش وجهه درست از کسب و کارتان است. آن را جدی بگیرید


7 – با راه اندازی وب سایت زمان بخرید

حتماً برای خرید کردن به مغازه رفتید. هروقت برای خرید به مغازه ای رجوع می کنیم افرادی ( خریداران ) به مغازه میایند و کلی وقت فروشنده را میگیرند و از هر جنس کلی سوال میپرسند و در نهایت بدون خرید از مغازه خارج می شوند. و فروشنده دیگر انرژی برای فروش به افراد دیگر نخوهد داشت. تازه این در زمان های معمولی است. زمان های خرید عمومی مثل شب عید که بسیار وضع اسفناک و ناراحت کننده تر می شود. اگر وب سایت داشته باشید و برای هر محصول توضیح درستی نوشته باشید آیا باز هم از توضیح دادن خسته می شوید؟ خیر چون شما تنها به خریدارانی توضیح بیشتر می دهید که نصف بیشتر مسی را طی کرده اند. مطالب در خصوص محصولتان را خوانده اند و در نهایت ( درصد کمی ) برای اطمینان با شما تماس میگیرند تا چند سوال جزئی بپرسند و خرید کنند

اگر دوست داشتید به اشتراگ بگزارید