البته فراموش نکنید که هزینه های طراحی این گونه سایت ها نیز بالاتر از زمانی است که از قالب های آماده استفاده می کنید.

طراحی سایت اختصاصی چیست؟

برای آن که با مفهوم کلی طراحی سایت اختصاصی آشنا شوید باید اشاره کنیم که سایت های اختصاصی به طور کامل بر اساس نیاز افراد و سازمان طراحی و برنامه نویسی می شود. طراحی های گرافیکی و ساختار بندی سایت با توجه به بخش های مختلفی که مد نظر شماست انجام می شود و شما می توانید در همه این موارد نظرات خود را با کارشناسان طراحی سایت در میان بگذارید. در طراحی سایت اختصاصی شما می توانید پیش از شروع پروژه، سایر سایت ها را مورد بررسی قرار دهید و بخش ها و طراحی هایی که برای شما جذاب هستند را انتخاب نمایید و از ترکیب آن ها قالب کلی سایت را انتخاب کنید. باید در نظر داشته باشید که زمان طراحی سایت اختصاصی ممکن است طولانی تر از سایت هایی با قالب مشخص باشند. به طور کلی در طراحی سایت اختصاصی هزینه بیشتری به شما تحمیل می شود اما در نهایت نتیجه کار نظر شما را تامین خواهد نمود. برخی از شرکت هایی که طراحی سایت اختصاصی را انجام می دهند به شما خدمات ویژه ای نیز ارائه می دهند. به عنوان مثال مدیریت سایت شما تا زمان رسیدن به یک جایگاه مناسب از لحاظ سئو بر عهده می گیرند. گاهی اوقات تامین محتوا نیز توسط کارشناسان حرفه ای در این زمینه انجام می شود. اگرچه هر یک از این خدمات می تواند سبب افزایش هزینه های شما شود اما در صورتی که اطلاعات کافی برای اداره کردن یک وب سایت ندارید بهتر است این سرمایه گذاری را انجام دهید.

طراحی سایت اختصاصی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

در طراحی سایت اختصاصی باید ویژگی هایی خاصی مد نظر قرار گیرد که این سایت ها را از سایر انواع سایتی که با قالب های آماده ساخته می شوند متمایز نمایید. همان طور که در ابتدای این م یکی از مهم ترین این ویژگی ها طراحی های خاص و ویژه ای است که می توانید برای سایت خود داشته باشید اما در کنار این موضوع طراحی سایت اختصاصی مزیت های دیگری نیز دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

  • طراحی واکنش گرا: طراحی سایت اختصاصی می تواند به صورت واکنش گرا انجام شود. با توجه به این که این روز ها استفاده از تلفن های همراه و تبلت ها رواج فراوانی یافته است سایتی که شما طراحی می کنید باید بتواند در صفحه نمایش های مختلف به درستی به نمایش در بیاید.
  • امنیت بالا: طراحی سایت اختصاصی این امکان را به شما می دهد که با امنیت بالا سایت خود را طراحی کنید. با توجه به این که کد نویسی سایت شما به صورت حرفه ی و کاملا اختصاصی انجام می شود می توانید تمام نکات ایمنی را رعایت کنید. سایت شما محلی است که کاربران اطلاعات خود را در وارد می کنند و به همین دلیل باید به این اطمینان خاطر را برای آن ها فراهم کنید که با یک سایت کاملا حرفه ای و امن مواجه هستند.
  • سئو در طراحی سایت اختصاصی: موضوع سئو یکی از اساسی ترین موضوعاتی است که در طراحی سایت باید مورد توجه قرار بگیرد.  فراموش نکنید سئو را باید از همان ابتدای پروژه طراحی سایت مد نظر قرار داد. اصول سئو در طراحی و برنامه نویسی سایت باید در نظر گرفته شود. پس از اتمام طراحی سایت اختصاصی نیز باید برنامه ریزی دقیق برای بهبود وضعیت سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو انجام شود. بهتر است سئو سایت زیر نظر متخصصین امر انجام شود زیرا کوچک ترین اشتباهی از دید موتور های جستجو دور نمانده و می تواند برای سایت شما نمرات منفی بسیاری به همراه داشته باشد.
  • طراحی مطابق نظرات کاربران: بهتر از پیش از شروع پروژه طراحی سایت اختصاصی بررسی های کافی در خصوص مخاطبان انجام دهید. با این کار می توانید انتخاب بهتری برای طراحی سایت داشته باشید. گاهی اوقات طراحی های پیچیده اگرچه جذابیت های بیشتری دارند اما ممکن است برای برخی از افراد که مخاطب سایت شما هستند مشکلات زیادی ایجاد کند. به عنوان سایت های سازمانی و اداری سایت هایی هستند که بیشتر مخاطبان آن ها را افراد معمولی تشکیل می دهند. طراحی این سایت ها معمولا بسیار ساده و کاربر پسند بوده اما زیبایی های گرافیکی خاصی در آن ها مشاهده نمی شود.

 

اگر دوست داشتید به اشتراگ بگزارید