Google برای بهبود و دقیق شدن نتایج جستوجوی کاربران، در حال به روز رسانی و ایجاد الگوریتم های کاربردی تر و دقیق تر می باشد. این تغییراتی که گوگل برای بهبود نتایج اعمال می کند بیشتر مواقع قابل توجه نیستند اما درک آنها به وب مستر ها در اتخاذ مسیر درست برای پیشرفت رتبه آنها کمک می کند.

در برخی موارد نیز به روز سانی ها مورد توجه بیشتری قرار می گیرد به صورتی که اگر در رابطه با به روز رسانی، اطلاعات و فعالیت های عملی نیز موجود باشد که بتوانند به صورتی آنها را آموزش دهند، قطعا ماه هایی از سال را می توان به آموزش آن منابع پرداخت؛ به عنوان مثال زمانی که به روز رسانی سرعت اتفاق افتاد، تا مدت زمان بسیاری مشاوره و آموزش ما در این زمینه فعالیت داشتند.

چندین بار در سال گوگل تغییرات اساسی و گسترده ای را در الگوریتم ها و سیستم های جستجوی خود ایجاد می کند؛ که آنها را تحت عنوان "به روزرسانی اصلی" می شناسیم. آنها به گونه ای برنامه ریزی شده اند که به صورت کلی می گویند: ما در حال انجام ماموریت خود برای ارائه محتوای مناسب و معتبر به جستجوگران و کاربران هستیم. این به روزرسانی های اصلی ممکن است بر Google Discover نیز تأثیر بگذارد.

آبدیت های گوگل به دلیل رفع مشکلات و ناکار آمدی های موجود در سایت ها برای کاربران مورد تایید و خوشایند هستند؛ در طی این روند به روز رسانی گوگل رتبه بسیاری از وب سایت ها افت و خیز هایی خواهد داشت اما موردی که همیشه با آن روبه رو بوده ایم حرکت گوگل و الگوریتم های آن در جهت ایجاد رضایت کافی برای کاربران بوده است در نتیجه وب مستر ها و توسعه دهندگان وب باید در مسیری فعالیت کنند که وب سایت و محتوا و ساختار را به صورتی بهینه کنند که برای کاربران مفید واقع شود.

آیا بروز رسانی جدید گوگل در می 2020 در جهت بهینه سازی محتوا بوده است؟\

طی بروز رسانی جدید گوگل وب سایت هایی که به لحاظ محتوایی عملکرد خوبی داشته اند دچار افت رتبه ی زیادی نشده و برخی ترفیع رتبه نیز داشته اند؛ این مسئله این نکته را بیان می کند که گوگل اخیرا بر محتواهای باکیفیت و مناسب بیشتر تاکید کرده و الگوریتمهای خود را در جهت ارزیابی محتوا و تشخیص کارایی محتوا در رفع نیاز کاربر به روز تر کرده است

برای سهولت در درک نحوه عملکرد آپدیت های جدید، به عنوان مثال لیستی از فیلم های برتر سال 2010 را در نظر بگیرید؛ با گذشت زمان و اکران فیلم های جدید، لیست برترین فیلم ها را در سال های متوالی به روز می کنید؛ که در نتیجه آن و اکران فیلم های با کیفیت تر و مدرن تر به لحاظ مفهومی و نمایشی، لیست شما تغییر میکند و شاید برخی از نمونه های قدیمی لایق رتبه های بالاتری نیز باشند.

تاثر تمرکز بیشتر بر محتوا در کاهش افت رتبه طی آبدیت های گوگل

این نکته را در به روز رسانی هایی که انجام می شود در نظر داشته باشید که بعد از به روز رسانی سعی کنید محتوای صفحات خود را بدونه تغییر نگزارید چرا که این به این مفهوم است؛ این صفحه نیازی به بروز رسانی ندارد و هیچ ایده ای برای رشد در طول زمان نداشته است. اما با گذشت زمان نیاز ها متفاوت می شود و برای این که بتوان نیاز کاربر ها را رفع کرد باید خود را به روز کنیم و گوگل و الگوریتم های آن این به روز شدن و رفع مشکلات محتوایی را دوست دارد و آن را قدمی مثبت برای یک وب سایت جهت رفع نیاز کاربران به شمار می آورد.

برای این که بتوانید محتوای خود را ارزیابی کنید بهتر است چند نکته ای که در ادامه ارائه می شود را در محتوای خود مورد تحلیل قرار دهید و قطعا به کاهش ریسک افت رتبه شما در بروز رسانی های گوگل کمک خواهد کرد:

  • آیا محتوا اطلاعات اصلی، گزارشی ، تحقیقی و یا تحلیلی را ارائه می دهد؟
  • آیا محتوا توضیحی اساسی، کامل یا جامع از موضوع ارائه می دهد؟
  • آیا محتوا موضوعاتی که فهم آنها دشوار می باشد را به زبانی رساتر بیان می کند ؟
  • اگر محتوا به منابع دیگری اشاره دارد، آیا از کپی کردن یا بازنویسی این منابع جلوگیری کرده است و علاوه بر آن به ارزش و کاربرد آن افزوده است؟
  • آیا عنوان محتوا شما به درستی مفهوم آن صفحه را به کاربر نشان می دهد؟
  • آیا در عنوان صفحه از بیان جملات مبالغه ای و غیر طبیعی خود داری شده است؟
  • آیا محتوای صفحه به حدی قوی است که توسط کاربران منتقل شود یا حتی در جایی یا مجله ای به آن اشاره شود؟
  • بیان شما در محتوا به صورتی است که اعتماد کاربر و خواننده آن را جلب کند؟ به عنوان مثال داشتن منابع مشخص و شفاف و حتی پیشینه نویسنده و سایتی که آن را منتشر می کند و جتی پیوند هایی که به آن صفحه اشاره می کنند.
  • آیا محتوا در مقایسه با سایر صفحات ارزش و ارتباط قابل توجهی دارد؟

در نتیجه به صورت خلاصه این نکته را در نظر داشته باشید که بروز رسانی های گوگل برای وب مستر هایی که برخی اصول از جمله ارائه محتوا های قابل قبول را رعایت کرده اند وحشتناک نیستند و گوگل در مسیری حرکت می کند و الگوریتم های خود را در جهتی بروز رسانی می کند که نیاز کاربرانش را به خوبی پوشش دهد و وب سایت هایی که این ویژگی را داشته باشند دلیلی برای نگرانی از این آبدیت های گوگل نخواهند داشت.

اگر دوست داشتید به اشتراگ بگزارید