ایمیل
admin [at] VaniaIT.Com
امور مشتریان
پرتال کاربران - CRM
تلفن
9122830795(98+)
طراحی وب سایت

ملاقات با مشتریان


از ملاقات ها بیشترین استفاده را ببرید

پس از پی بردن به نیاز ها و اهداف مشتری می توانید برنامه مفیدی را جهت ملاقات با آنها تدارک ببینید و پیشنهاد خود را به نحو هرچه جذاب تر مطرح کنید.

برنامه ریزی ملاقات با مشتریان

شما باید درباره همۀ جنبه های ملاقات با مشتری به دقت فکر کنید. برای ملاقات با مشتری،محل بی طرفی را انتخاب کنید و به یاد داشته باشید که رسمی بودن به تمرکز کمک میکند اما می تواند اضطرب اور نیز باشد.در مقابل، یک محیط غیررسمی نیز برای گفتگوهای کاری همخوانی ندارد.در مورد اهداف خود واضح و  روشن صحبت کنید.آیا قصد فروش دارید یا اینکه میخواهید دربارۀ نیازهای مشتری اطلاعات بیشتری جمع اوری کنید.حتماً دربارۀ محصول خود و محصول سایر رقبا اطلاعات کافی داشته باشید.
زمان لازم برای توضیح نکات مهم را تخمین بزنید و نسخه ای از اطلاعات مربوطه (مانند بروشور) را جهت مطالعه و ارائه به مشتری همراه داشته باشید.دربارۀاینکه تا چه حدی می توانید با مشتری بیایید واضح صحبت کنید.

گوش دادن به مشتری

قبل از آنکه به معرفی کالا و خدماتتان بپردازید،به مشتری فرصت بدهید تا نیاز خود را مطرح کند و بعد برای آنکه مطمئن شوید صحبت های او را متوجه شده اید،سؤال های مرتبط بپرسید.همیشه مؤدب و محترمانه برخورد کنید.مشتری را به اسم صدا بزنید و از به کار بردن اصطلاحات فنی خودداری نمائید.
سعی کنید کاری که ارائه می دهید بیش از انتظار مشتری باشد و به همین خاطر نظر او را دربارۀ چگونه جذاب تر کردن کالا یا خدمات مورد نظر جویا شوید.سعی کنید به عنوان حسن ختام جلسه به مشتری یک امتیاز درخواست نشده بدهید تا اینکه احساس کند یکی از مشتریان مخصوص است.کوچکی و بزرگی این امتیاز اهمیتی ندارد.
از آنها به خاطر وقتی که به شما داده اند تشکر کنید و بگویید خریدی که خرده اند،برای شما بسیار ارزشمند است.