همین موضوع به افرادی که در زمینه طراحی و برنامه نویسی سر رشته دارند کمک می کند تا تغییراتی می خواهند بر روی سایت خود اعمال نمایند.

مزیت های طراحی سایت با وردپرس

همان گونه که اشاره شد طراحی سایت با وردپرس ویژگی ها و مزیت های فراوانی دارد که در ادامه به برخی از این ویژگی ها می پردازیم. اولین و مهم ترین موضوعی که باعث می شود طراحی سایت با وردپرس طرفداران زیادی داشته باشد استفاده آسان از آن است. افراد با دانش کم در زمینه طراحی سایت هم می توانند از ویژگی های این سیستم مدیریت محتوا استفاده نمایند. آن چه که باعث می شود طراحی سایت با وردپرس به عنوان یک روش آسان مطرح شود این است که این سیستم دارای یک رابط کاربری دیداری است. به این معنا که بسیاری از قابلیت های این سیستم مانند افزودن صفحات جدید یا تصاویر و غیره را می توان به آسانی مورد استفاده قرار داد.

مزیت دیگری که در خصوص طراحی سایت با وردپرس مطرح می شود دسترسی آسان از طریق مرورگر های در سیستم های کامپیوتری مختلف است. به این معنا که شما وابسته به یک سیستم کامپیوتری نبوده اید و می توانید از سیستم های مختلف برای انجام کارهای خود استفاده نمایید.

مدیریت و کنترل سایت هایی که با استفاده از وردپرس طراحی شده اند بسیار آسان است و برای این کار نیازی نیست به برنامه نویس های حرفه ای وابسته باشید. شما می توانید بسیاری از بخش های سایت را خودتان به آسانی به روز رسانی کرده و اطلاعات مورد نیاز را به آن اضافه کنید.

پلاگین های وردپرس را می توان به عنوان جذاب ترین مزیت طراحی سایت با وردپرس معرفی نمود. وردپرس پلاگین های فراوانی دارد که بسیاری از آن ها به رایگان در اختیار کاربران قرار داده شده است. علاوه بر این هر روز پلاگین های بیشتری به کتابخانه وردپرس افزوده می شود. در خصوص پلاگین های پولی در وردپرس نیز باید اشاره کنیم هزینه ای که برای این پلاگین ها پرداخت می کنید در مقایسه با امکاناتی که در اختیار شما قرار داده می شود بسیار به صرفه تر است.

رابطه موتور های جستجو و طراحی سایت با وردپرس

طراحی سایت با وردپرس می تواند یکی از مهم ترین راه هایی باشد که سایت شما را به موتور های جستجو معرفی می کند. کد های وردپرس معمولا بسیار ساده و مرتب نوشته شده اند و این یکی از آیتم ها و ویژگی هایی است که موتور های جستجو بر اساس آن به وب سایت ها امتیاز می دهند. در طراحی سایت با وردپرس نیازی نیست نگران محدودیت های برای تگ گذاری ها و توضیحات باشید. به این معنا که در طراحی سایت با وردپرس هر کدام از صفحات شما می تواند برای خود دارای عنوان، توضیحات و تگ ها و متا تگ های مرتبط با موضوع صفحه باشد. شما در طراحی سایت با وردپرس این قابلیت را دارید که کلمات کلیدی را به خوبی مدیریت کنید و همان گونه که می دانید کلید موفقیت در بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو استفاده درست و به جا از کلمات کلیدی است. به طور کلی با توجه به اهمیتی که سئو برای موفقیت یک وب سایت اینترنتی دارد طراحی سایت با وردپرس می تواند این بخش از کار را برای شما آسان کند. با این حساب حداقل در شروع فعالیت سایت نیازی ندارید که از یک متخصص برای سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو استفاده کنید.

معایب طراحی سایت با وردپرس

در کنار مزیت های طراحی سایت با وردپرس که به آن ها اشاره کردیم باید به برخی از نقاط ضعف این سیستم مدیریت محتوا نیز اشاره داشته باشیم.  به عنوان مثال منبع باز بودن وردپرس می تواند امنیت آن را تا حدی زیر سوال ببرد. یکی دیگر از مشکلاتی که در زمان طراحی سایت با وردپرس با آن رو به رو خواهید شد به روز رسانی های مداوم آن است.  این امر شاید در نگاه اول مثبت به نظر بیاید اما در واقعیت می تواند شما را با مشکلاتی برای هماهنگ شدن با آپدیت های جدید رو به رو کند. همان گونه که اشاره کردیم وردپرس محبوب موتور های جستجو است اما فراموش نکنید اگر قرار است از یک متخصص برای سئو سایت کمک نگیرید حتما باید خودتان اطلاعات اولیه در این زمینه را کسب نمایید تا بتوانید کنترل کافی بر روی سایت و وضعیت آن در موتور های جستجو داشته باشید. این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و می توان گفت موفقیت یک سایت اینترنتی وابسته به آن است.

 

 

 

اگر دوست داشتید به اشتراگ بگزارید