شرکت پنتون چه شرکتی است؟

واژه پنتون در لغت به معنای رنگ ها است. شرکت پنتون در سال 1963 توسط لورنس هربرت تاسیس شد. با توجه به نام این شرکت پی می بریم که شرکت پنتون در حوزه رنگ ها فعالیت می کند. در واقع شرکت پنتون هر ساله شناسایی، تشخیص و کد گذاری رنگ های مختلف را انجام می دهد. همین امر از سال 1963 تا کنون سبب شده است این شرکت بزرگ منبع موثق رنگ شناسی برای کمپانی ها و شرکت های مختلف حاضر در صنعت مد و فشن و زیبایی باشد.

هر ساله شرکت پنتون رنگ سال را اعلام می کند. این شرکت رنگ سال 2021 را خاکستری خنثی و زرد روشن اعلام کرده است. این شرکت برای اعلام رنگ سال فلسفه ی خاصی را در نظر می گیرد. و بعد ها می توان با استفاده از زنگ یک محصول به سالی که آن محصول ساخته شده است، پی برد.

چرا رنگ سال 2021 خاکستری و زرد است؟

شاید برای شما سوال باشد چرا رنگ سال 2021 خاکستری و زرد است. ابتدا اجازه دهید به شما توضیح دهیم هر کدام از این رنگ ها نماد چه چیزی هستند. رنگ خاکستری رنگی است که میان طیف رنگی سیاه و سفید واقع شده است. این رنگ، رنگی سرد و خنثی است که نماد افسردگی یا خستگی روحی می باشد. از طرف دیگر رنگ زرد نماد طلوع خورشید، سرخوشی، زندگی، شادی و خوشگذرانی است. سال 2020 سالی بود که جهان با پاندمی کرونا دست و پنجه نرم کرد. 

رنگ سال 2021

 

رنگ سال 1400

در سال 2020 یک بیماری جدید به نام کووید 19 از چین شیوع پیدا کرد و سراسر جهان را دربر گرفت. دیری نپایید که جهان با پاندمی کرونا درگیر شد و این بیماری به سرعت جان انسان ها را گرفت. شیوع پاندمی کرونا تاثیرات بسیاری بر زندگی و کسب و کار مردم جهان گذاشت. جهان در قرنطینه خانگی فرو رفت و تمام روال زندگی عادی مردم مختل شد. بسیاری از مردم جهان عزیزان خود را یکی پس از دیگری از دست دادند. وضعیت اقتصادی کسب و کار ها با مشکلات زیادی مواجه شد و افسردگی شدید بر جهان حاکم شد. این روال تا همین امروز نیز ادامه پیدا کرده است اما با کشف واکسن کووید 19، امیدی تازه در دل مردم جهان دمیده شده است. در سال 2021 واکسن کرونا کشف و برای بسیاری از مردم جهان تزریق شد و این رویه امروز هم در حال انجام شد. دلیل این که رنگ ها خاکستری و زرد برای سال 2021 انتخاب شده اند این است که این نوید به جهانیان داده شود که در سال 2021 از افسردگی رها می شوند و وارد شادی، نشاط و زندگی می شوند. در واقع دلیل انتخاب این رنگ ها رفتن از ناامیدی به سوی امید و روشنایی است. 

اگر دوست داشتید به اشتراگ بگزارید