ایمیل
admin [at] VaniaIT.Com
امور مشتریان
پرتال کاربران - CRM
تلفن
9122830795(98+)
طراحی وب سایت

فرار از پنالتی گوگل - قسمت دوم


در قسمت قبل یعنی مقاله ی «فرار از پنالتی گوگل در برابر لینک های غیر معمول – قسمت اول» به چند راهکار پرداختیم. در این بخش نیز به نکات پایانی فرار از پنالتی گوگل خواهیم پرداخت.

ارسال دادخواست ثبت مجدد به گوگل هنگامی که ۱۰۰٪ مطمئن شوید که تمام "لینک های بد بازگشتی " برطرف شده اند و سایت را با استفاده از لینکس و SEO دوبار چک کردید، زمان درخواست تجدید نظر به گوگل است. به منظور انجام این کار، قبل از ارسال آن به طور کامل فکر و برنامه ریزی کنید که در درخواست چه می خواهید بگویید؛ که باید متن شامل اطلاعات زیر باشد:

 • باید به اینکه شما کی هستید، چه کرده اید و به نامه ی جریمه ی اصلی اشاره شود.
 • دلایلی که فکر می کنید جریمه شده اید، هیچ چیز را جا نیاندازید
 • چگونه به رفع مشکل پرداخته اید، از جمله اثبات های موجود در صفحه/صفحات
 • آنچه انجام داده اید تا اطمینان حاصل شود که مشکل مجددا رخ ندهد
 • یک عذرخواهی به گوگل، اعتراف همه چیز با جزئیات
 • نام و جزئیات تماس شخص پیگیر موضوع
 • اگر مشکل توسط یک شرکت SEO ایجاد شده، عاقلانه است در درخواست تجدید نظر، نام، وب سایت و جزئیات تماس آنها را بدهید. اینکار به اندازه ای مفید است که از شرکت خود حمایت کنید و جزئیات کامل و شفاف به گوگل بدهید.

با این حال، هنوز هم هیچ تضمینی وجود ندارد که درخواست شما قبول شود و اگر چنین شد، تنها کاری که می توانید انجام دهید این است باز تلاش کنید.

مراحل دیگر برای تغییر ذهنیت گوگل به منظور اطمینان بیشتر از کاهش خطر ادامه مجازات، چند گام دیگر وجود دارد:

۱- به فکر استفاده از لنگر متن مارک دار (منظور anchor text) باشید به طوری که لینک شما طبیعی تر به نظر برسد. باید چیزی شبیه به "طراحی وب سایت توسط شرکت طراحی وب سایت وانیا" باشد. توصیه می شود مخلوطی از چند عنوان و موضوع باشد تا به عنوان اسپم به نظر نرسد.

۲- از لینک های "سایت گسترده" در حد امکان اجتناب کنید.

۳- کیفیت تمام لینک های برگشتی را بررسی کنید که با کیفیت بالا باشند. آنهایی که نیستند را حذف کنید.

۴- هر گونه لینک خراب را حذف کرده و بررسی کنید که URL ای نداشته باشید که از نظر گوگل بی ارزش باشد.

۵- اگر بخواهید، همیشه می توانید از "ابزار رد گوگل" استفاده کنید، اما اینکار واقعا فقط به عنوان آخرین راه توصیه می شود، اگر در حذف لینک های بد و یا تمیز کردن لینک پایین صفحه مشکل دارید.

۶- در این مرحله، تلاش برای بهبود شایستگی سایت خود با انجام برخی از تکنیک های SEO کلاه سفیدی یک ایده بسیار بهتری است. در مرحله اول، به فکر انجام برخی وبلاگ نویسی ها از طرف مهمان برای ایجاد لینک های مفید -که گوگل آنها را تصویب کند- باشید. برای این کار، انتخاب یک سایت با پیج رنک حداقل ۲-۶ لازم است. ترجیحا یکی از آنهایی که به سایت خود بسیار مرتبط است؛ حال زمان مراجعه به صاحب سایت است. مقالاتی پیشنهاد کنید که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشند و تنها شامل یک لینک پشتی در بدنه خود به عنوان لنگر متن بوده، یا در پایان قطعه متن نویسنده قرار گرفته باشند. اگر مطمئن نیستید که چگونه اینکار را انجام دهید، می توانید عبارت "برای ما بنویسید" را در گوگل جستجو کنید ا به نتایج متعددی دست پیدا کنید. حتی می توانید چیز دیگری نیز در جستجو قرار داده مثل "ارسال برای ما * طراحی وب *" تا بیشتر نتایج را محدود کنید. تاکتیکی دیگر این است که از بلاگر لینک آپ استفاده کنید، که منبع آزادی است که سه بار در هفته با نام سایت هایی که به دنبال وبلاگ نویسان مهمان هستند ایمیل می فرستد. این ابزار عالی توسط یک زن، کتی استاکر مدیریت می شود، و باید در فهرست منابع متخصصین لینک آپ هر وبلاگ نویسی باشد.

blu-header1

بررسی موار زیر هم یک ایده خوب است:

 • بهره گیری از سئوی one-page
 • محتوای سایت گسترده و بهینه سازی سایت انجام دهید.
 • از کلمات کلیدی در اطلاعات متا و صفحه استفاده کنید.
 • پروفایل های اجتماعی خود را برای اطمینان از بهبود تعامل خود چک کنید.

جامعه چگونه کمک می کند؟ در حالی که هیچ شواهد رسمی که نشان دهد اجتماع، رتبه بندی را بهبود می بخشد، و یا علاقه گوگل را افزایش می دهد، وجود ندارد، به طور گسترده ای فکر می شود که کانال های رسانه های اجتماعی با سطح بالایی از تعاملات مفید است. همین امر برای وب سایت شما صادق است، که باید شامل وبلاگ ها و محتوای با کیفیت و منظم باشد. دکمه های به اشتراک گذاری اجتماعی برای اثبات این که بازدید کنندگان شما به سایت و محتوای آن اهمیت می دهند الزامی است. وقتی بحث درخواست ثبت مجدد می آید وسط، دوباره می گوییم، باید همه کارهایی برای غلبه بر مشکل انجام شده است را با جزئیات جامع بگویید. تلاش برای پنهان کردن هر چیزی از تیم اسپم گوگل فقط آنها را دشمن شما می کند – تازه اگر آنها خودشان مچتان را نگیرند. پس دوباره، کاملا شفاف باشید و اگر همه کارها را قانونی انجام دهید، ارائه هیچ اطلاعاتی، بیش از حد نیست.

پیشگیری ساده ترین راه است در حالی که برخی از بزرگترین شرکت ها برای شیوه های SEO خطرناک جریمه شده اند، بهترین راه برای جلوگیری از مجازات، اجتناب از این روندها می باشد. اگر از یک شرکت خارج از سازمان برای SEO استفاده کنید، این کار همیشه ممکن نیست. هیچ کس معصوم نیست، و حتی بهترین طراحان با دانش بالای SEO هم نمی توانند پیش بینی کنند که متن پایین صفحه ممکن است آنها را در آینده جریمه کند. با این حال، واقعا این واقعیت که همه صاحبان سایت ها در حال حاضر باید در SEO خود فوق العاده دقت کنند مشخص است. اگر از شرکتی خارج از سازمان برای انجام SEO خود استفاده می کنید، درخواست گزارشات منظم کرده و اطمینان حاصل کنید که آنها از شهرت و اعتبار زیادی در تکنیک های کلاه سفید برخوردارند. و به یاد داشته باشید: احتمالا بهترین راه برای جلوگیری، دوری از سازمانی است که تکنیک های کلاه سیاه انجام می دهد. و واقعا به قیمتش نمی ارزد. آیا شما تا بحال یک سایت را از جریمه دستی بودن نجات داده اید؟ مراحل شما چه بوده؟ در نظرات به ما بگویید.