ایمیل
admin [at] VaniaIT.Com
امور مشتریان
پرتال کاربران - CRM
تلفن
9122830795(98+)
طراحی وب سایت

۳ درس کلیدی برای وبسایت هایی که کار می کنند


هر داستانی بازیگران خودش را دارد. طراحی وبسایت نیز به مانند هر داستانی سه بازیگر اصلی دارد که هر کدامشان در روندهای طراحی سایت و پس از راه اندازی سایت نقش های بسیار مهمی را ایفا می نمایند ؛ این نقش ها عبارتند از : طراح وبسایت ، مشتری وب سایت و کاربر وب سایت اما در طراحی وبسایت نیز به مانند هر داستانی باید یک روابط خاص میان اشخاص و بازیگران وجود داشته باشد. سلسله مراتبی که انواع ترکیبات را شامل می شود. شایان ذکر است وقتی یک جزئی در طراحی وبسایت بی مورد به کار گرفته می شود و یا جزء اضافی به حساب بیاید ، این روابط دچار تزلزل خواهد شد و این اتفاق برای وبسایت هایی که کار می کنند چندان خوشایند نخواهد بود. در مقاله ی حاضر یعنی «۳ درس کلیدی برای وبسایت هایی که کار می کنند» به بررسی و ارائه راهکار در خصوص مسئله ی ذکر شده خوام پرداخت

مهم آن چیزی است که مهم نیست!

جمله کمی فلسفی به نظر می آید؟! ما طراحان وبسایت به چه چیز می اندیشیم؟ برای مشتری چه چیزی طراحی می کنیم؟ تابه حال به این نکته دقت کرده اید وقتی مشتری به پیشمان می آید برای طراحی وب سایت در اندیشه ی این هستیم که نیازش را برطرف کنیم! در نگاه اول نه تنها این گذاره درست است بلکه انسانی و عقلانی نیز می باشد؛ اما به شما می گویم که این یک گذاره ی اشتباه است. بگذارید برگردیم به مقدمه و آنجایی که از بازیگران هر داستان صحبت کردیم. سناریو اینگونه است :

  • طراح وب سایت (مجری)
  • مشتری (کارفرما)
  • کاربر (بازدید کننده سایت)

مشتری نزد طراح وب سایت می رود و درخواست طراحی سایت می دهد. طراح وبسایت برای مشتری یک سایتی با طراحی اختصاصی و بهترین امکانات طراحی و راه اندازی می نماید و سایت را به مشتری تحویل می دهد. مشتری سایت خود را آپدیت می کند ولی کاربر یا همان بازدید کننده وبسایت هیچگاه تبدیل به خریدار نخواهد شد. مشتری ناراضی از طراح وبسایت خود نزد طراح دیگری رفته و دوباره درخواست وبسایت می دهد و باز همان سیکل باطل! اینجاست که باید بگویم مهم آن چیزی است که مهم نیست! طراح وبسایت ، پروژه را برای مشتری خود راه اندازی می نماید و کاری به کاربر ندارد! حتی اگر نیم نگاهی به کاربران بیاندازد باز هم سعی در برطرف کردن نیازهای کاربران نمی نماید بلکه تمام تلاش خود را می کند تا رضایت کامل مشتری خود را کسب نماید و این بزرگترین اشتباه است. البته در باره ی رضایت مشتری نیز در مطلب « آیا همیشه حق با مشتری است؟ » صحبت کرده ام و پیشنهاد می کنم برای واضح تر شدن بحث نگاهی به آن نیز بیاندازید. پیشنهاد می کنیم قبل از جلب رضایت مشتری ابتدا نگاهی به ویژگی های سرد پروژه بیاندازید و آنها را به مشتری خود گوشزد نمایید . همیشه حق با مشتری نیست و مشتری نمیداند چه چیزی برایش بهتر است. مهمترین وظیفه ی طراح وبسایت، مشاوره ی صحیح در مسیر موفقیت مشتری است.

آنچه مشتری میخواهد الزاماً برطرف کننده ی نیازش نیست

به نظرتان چه زمانی یک وبسایت درست عمل نمیکند؟! به نظر من وقتی که یک طراح وبسایت، نیازهای مشتری را فراتر از نیازهای کاربران می داند. شاید پیش خود بگویید این را که در پاراگراف بالایی توضیح دادم، اما این تفاوت دارد. مشتری نزد شما می آید و درخواست طراحی سایت شرکتی می دهد. شما برای اینکه بگویی امکانات زیادی را در مقایسه با دیگران در اختیارش قرار می دهید در لیست ماژول های وبسایت ، عناوینی همچون : تقویم شمسی، گفتار روز بزرگان، ساعات شرعی و ... را معرفی می کنید و مشتری بسیار خوشحال و خندان از اینکه ماژول های فراوانی به دست آورده است قرارداد می بندد. اما کدام یک از این ماژول ها برای خود مشتری و کاربرانش مفید هستند؟! آیا اینها همان ویژگی های سرد نیستند که در بالا اشاره کردیم؟ آیا این موارد (با توجه به اینکه خواست مشتری ممکن است باشد) برطرف کننده ی نیاز مشتری است؟! کمی صادق باشیم؛ آنچه مشتری می خواهد الزاماً برطرف کننده ی نیازش نیست و این وظیفه ی طراح وب سایت است که مشاوره ای از روی صداقت ارائه دهد.

 

ساخت سایتی جذاب تمام آن چیزی است که شما نیاز دارید

من به شما نمیگویم که وانیا توانایی طراحی وبسایت خارق العاده را ندارد. بلکه می گویم : شرکت طراحی وب سایت وانیا ، آن چیزی را که نیاز دارید به صورت بسیار عالی و کاربر پسند برایتان طراحی و راه اندازی می نماییم. آن چیزی را برایتان فراهم می کنیم که بیشتر برای کاربرانتان مفید باشد، شاید شما بخواهید از بیش از ۱۰ اسلایدر استفاده کنید ، ما به شما می گوییم بهتر است اینکار انجام نشود و کاری می کنیم تا در همان دو یا سه اسلایدر "حق مطلب ادا شود" ، شاید شما بخواهید از کدهای غیر استاندارد را برای زرق و برق دار کردن وبسایت خود استفاده کنید؛ به شما می گوییم طراحان وانیا توسط علم گرافیک و داشتن استعداد ذاتی طراحی و سلیقه برایتان این کار را انجام می دهند. پیشنهاد می کنیم با مشاوران وانیا تماس بگیرید تا به صورت کاملاً صادقانه به شما مشاوره دهند.

/پایان/