تحلیل کسب و کار

تحلیل کسب و کار

اینکه بدونید تا الان چه کاری توی سازمانتون انجام شده و الان کجا هستید و با این شیوه کار کردن در نهایت به کجا میرسید، یکی از خدمات مشاوره ای هست که تیم وانیا به شما ارائه می کنه

تحلیل کسب و کار جزو حوزه‌های در حال رشد در دنیاست که روز به روز بیشتر به آن پرداخته می‌شود. امروزه سازمان‌ها از تحلیل‌گران کسب و کار استفاده می‌کنند تا بتوانند نیازمندی‌های ذی‌نفعان خود را بهتر شناخته و راه‌حل‌های مناسب نیاز آنان ارائه نمایند.

تیم مشاوره و تحلیل کسب و کار وانیا در چهار حوزه فعالیت می کند

  • مدیریت خدمات و جایگاه در اقتصاد 
  • پردازش محیط کسب و کار
  • تحلیل کسب و کار و تاثیر فی مابین با فضاهای کسب و کار
  • الگوها و مدل های تحلیل کسب و کار

تیم وانیا بر اساس مدل BABOK اقدام به تحلیل کسب و کار شما می نماید

تفاوت های تحلیل کسب و کار با سایر مهارت‌ها

یکی از سوالات رایج این است که تحلیل کسب و کار چه تفاوتی با مباحث و مهارت‌های مشابه دارد. به عنوان اصلی تفاوت تحلیل کسب و کار با مدیریت فرایند چیست؟ در واقع مدیریت فرایند یکی از ابزارها و تکنیک های تحلیل کسب و کار است. ما برای این که نیازمندی یک ذی‌نفع را درک کنیم یا یک راهکار برای آن طراحی کنیم، از مدیریت فرایند های کسب و کار استفاده می‌کنیم. سوال دیگر این است که تحلیل کسب و کار و نیز هوش تجاری با یکدیگر چه تفاوت هایی دارند؟ در استاندارد تحلیل کسب و کار می‌خوانیم که هوش تجاری (BI) یکی از دیدگاه ها یا پرسپکتیوهایی است که از طریق آن می‌توان به تحلیل کسب و کار پرداخت. در واقع ایجاد یک ساختار بررسی و تصمیم‌گیری مبتنی بر داده، به تحلیل کسب و کار کمک خواهد کرد.

 

تعداد بازدید از این مقاله : 3576 مرتبه