ایمیل
admin [at] VaniaIT.Com
امور مشتریان
پرتال کاربران - CRM
تلفن
9122830795(98+)
طراحی وب سایت

آیا تلگرام مسدود می‌شود؟ اندونزی تهدید کرد، تلگرام عقب نشست

آیا تلگرام مسدود می‌شود؟  اندونزی تهدید کرد، تلگرام عقب نشست

اندونزی دسترسی به شبکه اجتماعی تلگرام به دلیل نگرانی از استفاده این برنامه برای تسریع تبلیغات تروریستی را مسدود می‌کند.

اندکی بعد از تهدید دولت اندونزی به مسدود کردن #تلگرام در این کشور، مدیرعامل تلگرام با پذیرش تمامی خواسته‌های اندونزی برای #فیلتر کانال‌های گزارش شده این کشور، خواستار تغییر تصمیم جاکارتا شد.

بعد از آنکه دولت اندونزی از تصمیم خود برای مسدود کردن تلگرام خبر داد، «پاول دوروف»، بنیانگذار و مدیرعامل شبکه اجتماعی تلگرام صبح امروز یکشنبه (۲۵ تیر ماه ۹۶)‌ با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این شرکت خواسته‌های اندونزی برای فیلتر شماری از کانال‌ها را پذیرفته و کانال مستقیمی را نیز برای گزارش کانال‌های مورد نظر دولت اندونزی ایجاد کرده است تا جاکارتا از تصمیم خود برای مسدود کردن تلگرام منصرف شود.

دوروف در بیانیه خود نوشت:
"بسیاری از کاربران اولیه ما از اندونزی بودند و ما اکنون چند میلیون کاربر در این کشور زیبا داریم و من هم شخصا یکی از طرفداران اندونزی هستم. خیلی ناراحت شدم که شنیدم وزارت ارتباطات و فناری اطلاعات اندونزی قصد مسدود کردن تلگرام در این کشور را دارد.

مقام‌های این وزارتخانه لیستی از کانال‌های عمومی تلگرام با محتوای مرتبط با موارد تروریستی را برای ما ایمیل کرده بودند و ما نتوانستیم به سرعت آنها را بررسی کنیم. متاسفانه من از این درخواست‌ها اطلاع نداشتم و همین مسئله موجب اخلال در ارتباط ما با این وزارتخانه شد.

وی در ادامه بیانیه خود با درخواست از دولت اندونزی برای صرف‌نظر از مسدود کردن تلگرام، از سه گام اتخاذ شده توسط این شبکه اجتماعی برای جلب رضایت اندونزی خبر داد:

ما تمامی کانال‌های مرتبط با مسائل تروریستی که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اندونزی گزارش کرده بود را فیلتر کردیم.
به وزارتخانه ایمیلی فرستادیم تا یک کانال مستقیم ارتباطی میان ما ایجاد شود و بتوانیم در آینده به شکلی بهینه‌تر به شناسایی و مسدود سازی تبلیغات تروریست‌ها بپردازیم.
ما در حال ایجاد یک تیم از مدیران هستیم که با زبان و فرهنگ اندونزیایی آشنا باشند و بتوانند گزارش‌های مرتبط با محتوای تروریستی را سریع‌تر و دقیق‌تر مورد بررسی قرار دهند."