بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی بازاریابی اینترنتی

وانیا کمک می کند تا تجارتتان در اینترنت رشد و روندی رو به جلو داشته باشد.

 

بازاریابی اینترنتی چیست و انواع بازاریابی اینترنتی 

بازاریابی اینترنتی یا همان بازاریابی آنلاین مراحلی است در جهت تبلیغ برند، محصول و خدمات انجام می شود و شامل ایمیل مارکتینگ، سئو و بهینه سازی سایت در موتورهای جستجوگر مانند گوگل و یاهو و بینگ، تبلیغات کلیکی، بنر و تبلیغات متنی، بازاریابی محتوا، بازاریابی در رسانه های اجتماعی، بازاریابی ویدیویی و … می شود. بازاریابی آنلاین در انواع مختلفی صورت می گیرد :

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوایی از مهم ترین انواع بازاریابی اینترنتی است. در این روش با انتشار محتوای با کیفیت، مفید و کاربردی سیل عظیمی از کاربران متعهد و وفادار با برند شما و محصولات آشنایی پیدا خواهند کرد و مدت زمانی را در وب سایت شما به کسب اطلاعات می پردازند.

بازاریابی موتورهای جستجوگر
یکی از روشهای بازاریابی اینترنی تبلیغات کلیکی در موتورهای جستجوگر است. دراین روش با پرداخت هزینه به ازای هر کلیک کاربر تبلیغات در بالای، اطراف و پایین صفحات نتایج موتورهای جستجوگر به نمایش در می آید.

بهینه سازی وب در موتورهای جستجوگر یا سئو
برخلاف روش تبلیغات کلیکی یا همان پرداخت به ازای کلیک، در این روش بدون پرداخت هزینه طی انجام پروسه سئو و بهینه سازی وب صفحات وب سایت در صفحات نتایج موتورهای جستجوگر به نمایش در می آید که شامل بررسی و آنالیز کلمات کلیدی، لینک بیلدینگ و بازاریابی در شبکه های اجتماعی می شود.

بازاریابی شبکه های اجتماعی
بازاریابی در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر، گوگل پلاس، لیکدین، پینترست و … و به اشتراک گذاری محتوای وب سایت در این شبکه های اجتماعی بخشی از بازاریابی اینترنتی است.

نمایش تبلیغات در دیگر وب سایت ها و وبلاگ ها
در این روش با پرداخت هزینه بنرها و متون تبلیغی را در وب سایتهای خرده فروشان یا وب سایت های فروشگاهی و یا وبلاگ ها می توان برای تبلیغ و انتشار محصولات برند استفاده کرد و بعضی از این وب سایتها فضایی را برای معرفی شما و برند شما در اختیار قرار می دهند.

ایمیل مارکتینگ
در روش تبلیغات از طریق ایمیل می توان محصولات، خدمات و برند را به سیل عظیمی از کاربران اینترنت معرفی نمود و آنها را درجریان کلیه بروزرسانی ها قرار داد.

چرا بازاریابی اینترنتی مهم است؟

اینترنت امروزه به یک عضو جدایی ناپذیر از زندگی روزمره تبدیل شده است. میلیون ها انسان روزانه در سرتاسر جهان به اینترنت وصل می شوند و فرصت بسیار عظیمی است تا کسب و کار خود را کاربران سرتاسر پهنه وب معرفی کنیم. کدام روش ها بهترین باز خورد را در بازاریابی اینترنتی خواهند داشت؟ چگونه برند خود را در پهنه وب معرفی کنیم و چه استراتژی در بازاریابی اینترنتی اتخاذ کنیم؟

تعداد بازدید از این مقاله : 4002 مرتبه