رابط کاربری: در ابتدایی‌ترین حالت رابط کاربری یا User Interface (UI) مجموعه‌ای از صفحه نمایش‌ها، صفحات و عناصر بصری مانند دکمه‌ها، منوها، نمادها و غیره است که شخص را قادر می‌سازد تا با یک محصول یا خدمات ارتباط برقرار نمایند.

تجربه کاربری: تجربه کاربری یا User Experience (UX) همان‌طور که از نام آن مشخص است تجربه‌ای است که شخص در خصوص محصولات و خدمات یک شرکت کسب می‌کند. در واقع UX تجربه‌ای است که کاربر آن را به دست می‌آورد، مانند شرکت در یک مسابقه فوتبال، خرید و استفاده از یک محصول و غیره.

چند تفاوت رابط کاربری

  • رابط کاربری چیزی است که کاربر با آن سر و کار دارد و تجربه کاربری چیزی است که کاربر آن را تجربه نموده است.
  • UI از تمامی عناصری تشکیل شده است که شخص را قادر می‌سازد تا با محصول و خدمات تعامل داشته باشد. در حالی که UX همان چیزی است که فرد در تعامل با آن محصول و خدمات تجربه کرده است.
  • UX به محل مسئله کاربر تمرکز دارد در حالی که UI به نحوه عملکرد و ظاهر سطوح محصول متمرکز است.

وظیفه یک متخصص UX چیست؟

یک متخصص UX وظیفه دارد تا تمامی تجربه کاربری را به خوبی بشناسد و تنها راه برای شناخت این موضوع شناخت کاربران است. همان‌طور که می‌دانید هر کاربر دارای سلیقه و نظری متفاوت است بنابراین یک متخصص UX باید بتواند شناخت کافی از کاربران را کسب نماید. در زیر وظایف اصلی یک متخصص UX را شرح خواهیم داد:

  • استراتژی و محتوا: یک متخصص UX باید بتواند به تجزیه و تحلیل رقبا و مشتری، تحقیقات کاربر  و توسعه محتوا بپردازد و آنها را در ساختار و استراتژی محصول به کار گیرد.
  • نمونه سازی اولیه: یک متخصص UX باید بتواند نمونه سازی، آزمایش و تکرار را انجام داده و در نهایت به توسعه برنامه ریزی بپردازد.
  • تجزیه و تحلیل و اجرا: متخصص UX باید قابلیت هماهنگی با طراحان UI و توسعه دهندگان را داشته باشند و بتوانند اهداف و یکپارچه سازی را انجام داده و به تجزیه و تحلیل و تکرار آن بپردازند.

بنابراین می‌توان عنوان نمود که بخش‌هایی همچون بازاریابی، طراحان بخش، مدیربخش پروژه از جمله نقش‌های پیچیده یک متخصص UX است و یک تخصص چند وجهی خواهد بود.

وظیفه یک متخصص UI چیست؟

اگر فردی دارای ایده‌هایی جهت تجربیات عالی کاربر باشد اما انجام کارهای بصری‌تر را ترجیح دهد می‌تواند متخصص UI شود. در زیر توضیح کلی‌تر را در خصوص متخصص UI ارائه می‌دهیم:

  • ظاهر و احساس یک محصول:  یک متخصص UI باید تجزیه و تحلیل مشتری و تحقیقات طراحی را انجام دهد. از دیگر وظایف یک متخصص UI می‌توان به برندسازی و توسعه گرافیک، راهنمایی‌های کاربر و خطوط داستانی اشاره نماید.
  • انعطاف پذیری و تعامل: متخصص UI باید قابلیت نمونه سازی UI، تعامل و انگیزش، انعطاف پذیری با تمامی صفحه نمایش‌ها، پیاده سازی و توسعه را بلد باشد.

به عنوان یک طراح بصری و تعاملی نقش UI می‌تواند یک عنصر مهم در جهت اعتماد مشتریان به یک برند شود.

 

چگونه رابط کاربری با تجربه کاربری کار می‌کند؟

در حالت کلی رابط کاربری بدون تجربه کاربری و برعکس نمی‌توانند یک معنای واحد داشته باشند و زمانی که در کنار یکدیگر باشند و با هم فعالیت داشته باشند می‌توانند نتیجه‌ای شگفت انگیز داشته باشند.

بنابراین نمی‌توان گفت کدام مورد از دیگری مهم‌تر است زیرا هر دو به یک اندازه مهم هستند. یک رابط کاربری ضعیف نمی‌تواند یک تجربه کاربری عالی ایجاد کند و برعکس. بنابراین یک رابط کاربری خوب هرگز نمی‌تواند تجربه کاربری بدی را حاصل نماید، پس زمانی که صحبت از طراحی محصول به میان می‌آید اولین بحث رابط کاربری و تجربه کاربری در یک راستا است و با توجه به بازار رقابتی حال حاضر رعایت هر دو این موارد امری ضروری و مهم است.

اگر دوست داشتید به اشتراگ بگزارید